Hare Kryszna Wrocław
Hare Kryszna Wrocław
Rupa Manjari dasi o Śrimati Radharani
/

Rupa Manjari dasi, jak zwykle żywiołowo, opowiada o Śrimati Radharani. Nagranie dokonano 11 września 2016 roku w świątyni we Wrocławiu. Wykład Rupa Manjari dasi zaczyna od przeczytania fragmentu Caitanya Caritamrta Adi-lila rozdział 4 tekst 69:

mahabhava-svarupa śri-radha-thakurani
sarva-guna-khani krsna-kanta-śiromani

maha-bhava – mahabhavy; sva-rupa – forma; śri-radha-thakurani – Śrimati Radharani; sarva guna – wszystkich dobrych cech; khani – kopalnia; krsna-kanta – ukochanych Pana Kryszny; śiromani – koronny klejnot.

Śri Radha Thakurani jest wcieleniem mahabhavy. Jest Ona kopalnią wszelkich dobrych cech i jest głównym klejnotem pomiędzy wszystkimi ukochanymi towarzyszkami Pana Kryszny.

ZNACZENIE: Nieskażone działanie hladini śakti przejawia się w postępowaniu dziewcząt Vrajy i Śrimati Radharani, która jest najważniejszym uczestnikiem w tej transcendentalnej grupie. Istotą hladini śakti jest miłość do Boga, istotą miłości do Boga jest bhava, czyli transcendentalny sentyment, a szczytem tej bhavy jest mahabhava. Śrimati Radharani jest uosobionym wcieleniem tych trzech aspektów transcendentalnej świadomości. Zatem jest Ona najwyższą zasadą w miłości do Boga i jest najwyższym obiektem miłości Śri Kryszny.