Hare Kryszna
Wszelka chwała Śri Śri Gaura Nitai
Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie

W związku z zaostrzającą się sytuacją na Ukrainie, wiele osób przekracza granice z Polską, w poszukiwaniu schronienia wśród nich są bhaktowie a właściwie bhaktinki z dziećmi.

Wrocławska świątynia Hare Kryszna stara się wspierać tych wielbicieli na wiele sposobów. Niektóre z tych osób potrzebują przenocować, zjeść ciepły posiłek, wykąpać się, odpocząć. Zmęczenie po wielu dniach w podróży jest ogromne. Tutaj mogą chwilę ochłonąć i pomyśleć, gdzie chcą budować swoją przyszłość. Niektórzy decydują się pojechać do innych krajów w Europie. Pozostali na początek zamieszkają ze znajomymi, krewnymi lub chcą szukać pracy i zostać w Polsce na stałe. Zdarza się, że nie znają tu nikogo oprócz bhaktów, to są duże dylematy.

Dodatkowo świątynia wrocławska pragnie uruchomić program Food for Life. Dostaliśmy informację od Urzędu Miasta, że istnieje cały czas potrzeba rozdawania, na wrocławskim dworcu, ciepłych posiłków. Działa tam wiele grup humanitarnych, prywatnych osób, a zapotrzebowanie rośnie.

Świątynia nie ma stałego źródła finansowania, utrzymywana jest z dobrowolnych dotacji. Mimo, iż nawet na ten moment ma duże deficyty finansowe, cały czas wypełnia pragnie Śrila Prabhupada, aby opiekować się osobami, które tej pomocy potrzebują. Obecny czas jest czasem próby i odpowiedzi na pytanie, na ile jesteśmy w stanie być dla innych prawdziwym wsparciem?

Śrila Prabhupada często powtarzał “Jeśli chcecie mi okazać swoja miłość to współpracujcie”. Wszyscy razem mamy ogromny potencjał, możemy naprawdę dużo co już niejednokrotnie pokazaliśmy.

Zwracamy się do wszystkich czytających te słowa o pomoc. Potrzebujemy wsparcia finansowego, które zostanie użyte:

– na zakup produktów spożywczych  (gotowanie w świątyni dla bhaktów z Ukrainy zatrzymujących się tymczasowego w tym miejscu)

– na program Food for Life (wydawanie ciepłych posiłków dla Dworcu Głównym),

– na podstawowe potrzeby, przybyłych gości

Każda kwota jest dla nas ogromna pomocą. Mocno wierzymy w to, że dzięki Waszemu wsparciu uda sie nam  pomagać tak dużej liczbie osób jak to możliwe.

Wszystkie ewentualne wpłaty/wydatki zostaną zaksięgowane i będą dostępne do wglądu u prezydenta wrocławskiej świątyni.

Poniżej podajemy dane do przelewu i nr.konta dla wszystkich osób, które pragną pomóc nam w tej niezwykle ważnej służbie:

Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny
Świątynia we Wrocławiu
ul. Brodzka 157
54-067 Wrocław

Numer konta

63  1750 0012 0000 0000 4106 7411

W tytule wpłaty proszę wpisać:
Pomoc dla Ukrainy

dla osób wpłacających z zagranicy:

PL 57 1750 0012 0000 0000 4106 7519
KOD SWIT PPABPLPKXXX

Dodatkowo dla wygody wszystkich pragnących wesprzeć finansowo wspomnianą akcje można to zrobić przez stronę ZRZUTKA PL klikając na adres:

https://zrzutka.pl/8h7c69

Z wyrazami szacunku
Wasz sługa
Prezydent Światyni Wrocławskiej

Dvarakacyuta das